post

اینترنت پرسرعت بیسیم شهری و  روستایی  (  اینترنت وایرلس ۵ GHz )

در راستای توسعه شبکه اینترنت پرسرعت  و فایق آمدن بر مشکل زیرساخت مخابراتی برخی مناطق که امکان ارائه سرویس ADSL در آن ممکن نمی باشد، بر آن شدیم تا سرویس اینترنت بیسیم را به متقاضیان گرامی عرضه نماییم.

این نوع سرویس خدمت جدیدی است که برای مشتریانی فراهم شده است که بنا به مشکلات زیرساختی قادر به استفاده از سرویس ADSL نمی باشند و یا مشتریانی که متقاضی سرویس های متقارن و یا انتقال تصویر  هستند و نیاز به سرعت آپلود و دانلود برابر (متقارن) دارند. با استفاده از این سرویس، مشتریانی که خط تلفن PCM دارند و یا در مناطقی زندگی می کنند که دارای زیرساخت مخابراتی ضعیف است، می توانند از سرویس اینترنت پرسرعت بهره ببرند. این سرویس در فاز اول در محدوده رودسر ،رحیم اباد و کلاچای اجرا خواهد شد و متقاضیانی که در محدوده تحت پوشش اینترنت بیسیم فناوران شبکه کاسپین باشند می توانند نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.

اینترنت بی‌سیم نه تنها جانشین مناسبی برای خط زمینی است، بلکه در نقاطی که امکان برقراری ارتباطات زمینی وجود ندارد، می تواند مقرون به صرفه باشد و در مدت زمان بسیار کوتاهتری نصب و راه اندازی شود. شبکه انتقال بی‌سیم کلیه مزایای شبکه زمینی را بدون هیچ یک از معایب آن دارا بـوده و تـنهـا مشکـل آن در دیـدرس هم بودن نقاط ارتباطی می باشد. به این معنی که تجهیزات کاربر باید در خط مستقیمی از یکی از آنتن های بی‌سیم (Point-to-Point) شرکت قرار گیرد. تجهیزات سمت کاربر بصورت اکسس پوینت خارجی بر روی سقف مکان مشتری نصب می گردد و باید در دید مستقیم با تجهیزات (آنتن فرستنده) شرکت قرار گیرد. این اکسس پوینت خارجی توسط کابل به اکسس پوینت داخل محل مشتری متصل می شود. در صورتیکه مودم یا اکسس پوینت داخلی دارای وای فای باشد، مشتری می تواند توسط انواع دستگاه های بی‌سیم و با سیم به اینترنت متصل شود.